اخبار

صفحه اصلی > اخبار > محتوای
نقش ایربگ و توسعه
Nov 03, 2017

کیسه هوا از سه قسمت تشکیل شده است. اولین کیسه هوا است، ساخته شده از الیاف نایلون نازک، در فرمان یا داشبورد پیچ ​​خورده است، و پس از آن یک سنسور که می گوید کیسه هوا به تورم. سنسور می تواند یک کیسه هوا برابر با 16 تا 24 کیلومتر در ساعت را به نیروی دیوار برساند. و در نهایت سیستم تورم، کیسه هوا در واقع توسط یک سیستم شبیه به تقویت کننده راکت جامد و سدیم آیزید (NaN3) و نیترات پتاسیم (KNO3) به سرعت تولید می شود برای تولید بزرگ از نیتروژن گرم، گاز بالون باد، بالون از فرمان یا داشبورد خارج می شود.

کیسه هوا یک وسیله حفاظتی کمکی برای سیستم کیسه هوا است، از لاستیک نایلون با پوشش لاستیکی خاص ساخته شده و در هنگام کار با نیتروژنی بی ضرر است. تورم هواپیما در صورت برخورد با حدود 0.03 ثانیه طول می کشد. نرخ تورم بسیار سریع تضمین می کند که کیسه هوا را می توان در موقع قرار دادن زمانی که بدن مسافر توسط کمربند ایمنی محدود شده است و سر هنوز حرکت می کند. هنگامیکه سر به کیسه هوا ضربه زده، کیسه هوا شروع به خروج از منافذ در سطح کیسه هوا می کند. گاز به میزان مشخص تخلیه می شود تا اطمینان حاصل شود که قطعات بدن به آرامی کاهش می یابد. به عنوان کیسه هوا به سرعت سرعت باد تا 320 کیلومتر / ساعت برسد، برخورد اگر وضعيت شخص درست نباشد، آسیب جدی خواهد زد.

ایده استفاده از کیسه های هوا برای محافظت از اشخاص خودرو در ابتدا از ایالات متحده بود. در سال 1952، انجمن آمریکایی تولید کنندگان خودرو، یک توضیح نظری از نیاز به چنین سیستم ایمنی خودرو را تهیه کرد، و در حدود همان زمان طرح هایی برای این سیستم نیز طراحی شده بود. در اوت 1953، هرتیش اولین بار «گارد هوایی برای خودروها» را پیشنهاد کرد و حق ثبت اختراع «دستگاه ایمنی بافر خودرویی» را در ایالات متحده به دست آورد. با این حال، به دلیل محدودیت های فنی در آن زمان، چنین ایده ها یا اختراعات هنوز نمی توانست تأمین شود. در سال 1966، هنگامی که مرسدس بنز شروع به توسعه دستگاه های کیسه هوا کرد، مهندسان مرسدس ابتدا سنسورهای برخورد و ژنراتورهای گاز را اختراع کردند تا کیسه های هوا را در عرض 30 میلی ثانیه گسترش دهند. آنها همچنین مواد پارچه ای مقاوم در برابر آستر مقاوم در برابر آب ساخته شده، برای بهبود ویژگی های گسترش کیسه هوا، و در نهایت، کل طراحی و نصب دستگاه در فرمان خودرو. در شرایطی که

پس از حدود 250 تست تصادف واقعی، 2500 تست نشست و بیش از 7 میلیون کیلومتر تست جاده، در دسامبر 1980، همراه با کمربندهای پیش تسمه ای، کیسه های هوا در آن زمان سدان کلاس S مرسدس بنز نصب شد. از سال 1985، مرسدس بنز این سیستم ایمنی را در تمام خودروهایی که عرضه بازار ایالات متحده را عرضه می کنند، نصب کرده است. در سال 1991، تقریبا 28 درصد از خودروهای مرسدس بنز با کیسه های راننده مجهز شده بودند و 25 سال از اولین سدان مرسدس بنز S کلاس مجهز به کیسه های هوا بود. با توجه به اداره ایمنی ترافیک شهری ملی (NHTSA)، کیسه های هوا، حدود 14،200 نفر را در حوادث ترافیکی ایالات متحده نجات دادند، در حالی که در آلمان کیسه های هوا، 2500 حادثه مهم را در سال 1990 در سال 2001 به تصویب رسانده اند. طبق آمارها، کیسه های هوا می توانند حدود یک سوم بازماندگان را در صورت برخورد جدی محافظت کنند و یک ششم رانندگان یا مسافر های جلو ردیف را می توان با حفاظت از کیسه هوا در طی یک برخورد نجات داد. استفاده از کیسه های هوا به طور قابل توجهی ایمنی منفعل ماشین را بهبود می بخشد.

مرسدس بنز، اولین سازنده کیسه های هوا، 12 میلیون وسیله نقلیه با کیسه های هوا را مجهز کرده است. در سال 1992، کیسه هوا یک سدان مرسدس بنز به عنوان یک پیکر بندی استاندارد بوده است. مهندسان مرسدس در حال کار بر روی فن آوری های بهبود کیسه های هوا هستند، از جمله سیستم های کیسه هوا و سیستم های کنترل کیسه هوا که در حوادث بهتر عمل می کنند.

استفاده از کیسه های هوا به طور قابل توجهی ایمنی منفعل ماشین را بهبود می بخشد. براساس آمارها، با توجه به استفاده گسترده از کیسه های هوا در شمال امریکا، میزان مرگ و میر اتفاقی 12 درصد کاهش یافته و تحت حفاظت کیسه های هوا نیز میزان آسیب های انسانی کاهش یافته است.

از سوی دیگر، اگرچه کیسه هوا ساخته شده از پارچه نایلون یا پلی استر از یک جرم کوچک است، سرعت استقرار لحظه به اندازه 200 کیلومتر / ساعت یا بیشتر است. این سرعت ضربه مقدار کمی برای بدن انسان نیست. با توجه به بزرگراه ملی ایالات متحده با توجه به آمار بخش مدیریت ایمنی، 57 مسافر به دلیل نداشتن استفاده از کیسه های هوا و استفاده از صندلی های نامناسب، و نشستن کیسه های هوا در هنگام صرفه جویی 100 عضو خدمه در یک حادثه تصادف، جان خود را از دست دادند.

در سال های آینده، کیسه های هوا هنوز در تجهیزات ایمنی خودرو نقش مهمی ایفا خواهند کرد. مهندسان در جستجوی سیستم های ایمنی فعال هستند که به طور خودکار برای حوادث و رانندگان احتمالی تنظیم می شوند و توسعه کیسه های هوای هوشمند جدید باعث ایجاد خواسته های جدید در فن آوری های جدید می شود. هنگامی که راننده نسبت به صندلی هواپیما فرمان فاصله فاصله کمتر از 10 سانتیمتر را دارد، در فاصله 20 تا 30 میلی ثانیه انفجار بالون راننده آسیب ضربهی مرگبار را به همراه خواهد داشت. با این حال، اگر یک عضو صندلی مسافر موقعیت مناسب نشسته را حفظ ننماید، احتمال صدمه ناشی از برخورد نیز زیاد خواهد شد.

دو جهت در کیسه های هوا وجود دارد، و شرکت های خودرو در ایالات متحده و ژاپن در حال تلاش برای افزایش اندازه کیسه های هوا خود را برای محافظت از اشخاص خود را. و برخی از تولید کنندگان اروپایی خودرو مانند مرسدس بنز، BMW و ولوو فکر می کنند که خود کیسه هوا به هیچ وجه به عنوان یک پانویس برای محافظت از خدمه نیست، باید یک سیستم ایمنی منفعل متحد باشد تا بتواند نقش موثری در این سیستم داشته باشد باید کمربندهای کمربند ایمنی، ساختار قابل اعتماد صندلی، صندلی مخصوص کودک و مجموعه ای از اجزای دیگر را بپوشانید. علاوه بر این، توصیه می شود نصب تمامی اجزای لازم این سیستم ایمنی در ابتدای طراحی ساختاری بدنه خودرو را در نظر بگیرید.

توسعه هوشمند کیسه های هوا در آینده همچنین شامل ادغام فن آوری سنسور پیشرفته و سیستم های مدیریت اطلاعات است که اطالعات قابل اطمینانی در مورد وضعیت تصادفات را در لحظات کوتاه تصادف ارائه می کنند. چنین اطلاعاتی شامل شدت برخورد اتومبیل، نوع برخورد (تاثیر مثبت یا جانبی، و غیره)، بدن شش تن، وزن، موقعیت صندلی و موقعیت صندلی و اینکه آیا مسافر در حال کمربند ایمنی استفاده می کند یا خیر. سیستم هوای هوشمند هوشمند براساس اطلاعات شناسایی شده، از طریق محاسبه سیستم کنترل الکترونیکی برای تعیین زمان و تا چه حد استفاده از کیسه هوا، به این ترتیب حفاظت برای اشخاص را فراهم می کند.

تولید کننده کیسه هوا Shenxing چینگدائوتلفن: +86-18663978771